Генеральний директор Міжнародної конфедерація музичних видавців John Phelan направив лист до представників влади України з рекомендацією відхилити шкідливий законопроект. Нижче переклад змісту листа:
Генеральний директор Міжнародної конфедерація музичних видавців John Phelan направив лист до представників влади України з рекомендацією відхилити шкідливий законопроект. Нижче переклад змісту листа:
Лист ICMP до Уряду України щодо Законопроекту 5572 / Колективного управління
Як генеральний директор ICMP, я звертаюсь до вас від імені світової професійної організації в музичній індустрії. До членів ICMP входять музичні компанії-«мейджори», майже 1000 “незалежних” та 64 національні асоціації з 6 континентів. Ми представляємо більше 90% світової опублікованої музики, приблизно 100 мільйонів творів більш ніж 5000 жанрів.
Серед наших членів є українські музичні видавничі компанії, а наша міжнародна індустрія є прямим і потужним комерційним інвестором в музичний ринок України.
З моменту нашого попереднього звернення до уряду та парламенту України дозвольте відзначити і подякувати вам за допуск наших національних колег (Платформи музичних видавців України www.umpp-pmvu.org.ua) до нещодавнього парламентського комітету стосовно реформи у сфері авторського права, а також за конкретні досягнення, такі як визначення акредитованих організацій для колективного управління правами на публічне виконання музичних недраматичних творів, з текстом і без, у тому числі за допомогою публічних сповіщень [1].
Однак наша національна група в Україні, і, звичайно, ми, як організація світової індустрії, дуже стурбовані негативними наслідками запропонованого Законопроекту 5572, який наразі вступає у фінальну стадію підготовки до подання парламенту та уряду України.
Нещодавно Комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку схвалив Законопроект 5572 [2], який мав би бути спрямованим на полегшення збору доходів та роялті організаціями колективного управління (ОКУ) за ліцензійне використання музики в Україні.
Для нашої індустрії зрозуміло, що пункт 2 законопроекту в тій версії, яка нині розроблена, скасує всі попередні акредитації ОКУ, які зараз працюють. Це положення являє собою очевидний і глибокий ризик регресу тих значних успіхів, що були досягнуті в середовищі ОКУ в Україні за останні роки.
Наша індустрія стверджує, що прийняття Законопроекту 5572 спричинить серйозну юридичну та комерційну шкоду, оскільки знищить здатність нашої індустрії ефективно ліцензувати та управляти нашими майновими правами.
Крім того, ми зазначаємо, що розробники цього положення стверджують, що його прийняття відповідало б зобов’язанням, визначеним в Угоді про асоціацію між ЄС та Україною [3]. Навпаки, це призвело б до протилежного сценарію через запропоновані обмеження щодо здатності українських ОКУ працювати. Отже, це позбавить як українських, так і міжнародних творців та компаній значних роялті, належних за ліцензоване використання їхніх творів.
З огляду на вищевикладене, ми рекомендуємо не підтримувати Законопроект 5572 та виключити його з поточної пропозиції.
Дякуємо вам за увагу і залишаємось до ваших послуг для отримання будь-якої додаткової інформації, яка вам може знадобитися.
З повагою,
Джон Фелан
ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР
[1] Окрім кабельної ретрансляції.
[2] Законопроект 5572, який вносить зміни до існуючого в Україні законодавства “Про ефективне управління правами інтелектуальної власності правовласників, включаючи авторські та суміжні права”.
[3] Зокрема, Стаття 168.